арт проект соціальної направленності детальніше

Влад Зварич

Влад 46+

Мені випала нагода народитися в центрі Києва в сім'ї військових. Батьки працювали у військовій частині на території сучасного Арсеналу

5 - мріяв стати льотчиком,  потім ботаніком… перше так і залишилось дитячою мрією, друге вплинуло на все подальше життя.
10 - в дитинстві у мене була колекція кактусів, також ми намагались вирощувати запашні трави.

Раніше було прийнято висаджувати полісандники з квітами, бабусі в центрі садили яскраві квіти - троянди, півонії, конвалії, матіоли… все те, що пахне.  Київські дворики раніше були наповнені приємними запахами! - це цікавило як візуально так і у поєднанні ароматів навкруги.

11 - усвідомлення, в досить юному віці, неможливості створення квітника з різними нотами й ароматами призвело до досить незвичної трансформації.

...Колекціонування парфумів.

По роботі  до батьків, з різних країн, приїжджають багато гостей. Вони привозили з собою незнайомі аромати - з Індії, з Сирії, з Болгарії…. тоді  це стало зацікавленістю з дитинства, але це не була моя власність, це була власність батьків.
Мені кортіло користуватись цими ароматами і я нишком інколи їх поцуплював )

 

13- хотілось чогось  солодкого й вологого, бо скрізь продавали сухі смаколики. Тому почалися торти, есенції, коньяки для пропиток…
Перший торт з вишнею, коньяком та сметаною. Відтоді люблю час від часу дзьобнути коньяку;)
Дуже дивно, але ставши дорослим, після інституту, я розучився робити торти, хоча готую дуже добре, але вже не солодке.

…Захоплення кулінарією. 

Вивчаю українську кухню та вмію готувати. Панська картопля, яку готувала моя бабця.  Своїм гостям я постійно готую традиційну українську міську високу кухню. В мене в родині її готували: підбиванка, мацик… виходить дуже смачно. 
Борщ в нашій сім'ї готувався протягом тижня (процеси закладання страви) і був урочистою недільною стравою. В понеділок ставився буряковий квас, в середу додавали набухати квасолю, а в четвер додавали різнокольорову, в середу закладався рублений часник і сало. В четвер тушкувалося все що йде в борщ - буряк , перець, капуста і т.д. А в п'ятницю готувалося. В суботу борщ настоювався, а в неділю подавався. Бабця казала, що має бути не менше 42 х компонентів. Принцип готування в нашій традиції цієї страви був - комбі овоч (тушкований і сирий), комбі м'ясо (кілька видів м'яса, але не риба і не птиця) та комбі жир (поєднання рослинних та тваринних олій з рубленим часником і салом)

14-  так сталося що юність пройшла на околицях міста ( на сьогодні це метро Дарниця)

... вчився в українській школі в той період почали формувати педагогічні класи і я потрапив до першого в Києві. Випускні іспити в такому класі були автоматично вступними в педагогічний інститут, а виклади доповнені предметами з психології, етики та інше. Це розширювало юначий кругозір та розпалювало ще більшу цікавість до соціальних наук.

18 - випала можливість вперше потрапити за кордон.

За декілька років привіз багато парфумів, які я купив у Франції.
Для мене було великим здивуванням, що наприклад може бути анісовий одеколон, що існують аромати туберози...і це були перші зразки парфумів, які лягли в колекцію.
Парфум, який запам'ятався - Нарцис ( Миколаївської фабрики) та Аніс одеколон дому Галімар (привіз з Леону в 1990 му році)
Бабуся 1900 року народження, саме в неї вперше я почув Нарцис парфум.

 

В гостях у дочки Гетьмана Скоропадського - пані Олени у Швейцарії

19 - співзасновник УМА (УНА) . Революція на граніті - приймав активну участь та робив спроби організувати студентів, за що був виключений з інституту. Освіта - незакінчена педагогічна. В цей час навчався підпільно в семінарії.  Був головою комітету української католицької молоді.

- любов до України її культури, історії привив мені мій дід, він застосував на мені психологію від протилежного таким чином змусивши підлітка зацікавитись на противагу. 

20 -  вступив до монастиря у Кракові, де 2,5 роки навчався в статусі монаха. Склав перші обіти до ордена Отців-проповідників - Ординус Предекаторум або Отці Домініканці (OP).
Організатор перших масових паломництв з України до святих місць. 

22 - Повернувшись в Україну я зацікавився взаємодією соціуму  і почав займатися проектами повязаними з політикою, організацією малих і великих соціальних груп. 

Мене надихає не історія, не археологія, але сліди минулого, я їх шукаю...
Я досліджую соціуми, мені цікаво як вони функціонують, або взаємодіяли. Звідки походять і куди йдуть...
Це намагання побачити паралельний світ і він живий, і його сліди,  і уявити себе в ньому. 
Наприклад, хорвати можуть читати глаголицю і прочитати написи в Софії Київській. На Балканах є такі самі поштові скриньки і ринки як на Галичині 

23- член колегії нац комітету боротьби з захворюванням на СНІД при президентові України, та консультант Женевського відділення ВООЗ з неурядових антиСНІД програм. Майже в той самий час координатор Громад комітету захисту прав людини

… політика обтяжує й призводить до виснаження. Починається тривалий період організації  фестивалів, вечірок та різних неформальних рухів. Підтримка формування руху готів, рейверських  злетів, перших фестивалів в Україні.

Мої комерційні проекти дозволяли мені на зароблені кошти купувати парфуми, колекціонувати, їздити на аукціони - в результаті я тепер маю багато пляшечок, цілу колекцію близько 3000 ароматів. 

34 -  В центрі сучасного мистецтва створили проект ЯД - ви можете уявити як пахнуть яди ?  Адже є яди які дуже гарно пахнуть, наприклад ціанід, але якщо його пари вдихнути людина помирає. Але ми створили їх запахи аби їх можна було понюхати без шкоди здоров'ю.
40 - назвався парфумістом - дизайнер ольфакторних образів ароматів, такий собі продюсер в царині парфумерії. Заснував один з перших парфумерних брендів в Україні 

42 - заснував творче об'єднання Ольфакторіум, який знаходиться на території першого алкогольного заводу в російській імперії
Створюємо музей української парфумерії повоєнного періоду. Паралельно являюся одним із засновників та розробників концепції фестивалю ДонКульт. 
43 - висаджуємо посеред міста лісову галявину з 600 видами рослин, в основі якої є рідкісні папороті. 

…хочу поЇхати в Іран. У них інше відчуття слуху. Це довершена цивілізація, однорідна, але з різними траціями - гірськими, долинними...мені чимось нагадує Україну, але ми не маємо однорідності цивілізації. Мені це дуже цікаво. Там поодинокі залишки зороастрійської культури та перської, але мова далі перська.

46 - разом з Олександром Перевертайлом розробив перший казахський парфум із запахом гармали .
46 +  - я християни і живу тим, що є зараз. Моя професія - моє майбутнє, мої мрії в реалізації

 #muse4youth


Приєднатись до проекту зі своєю історією - пишіть на my@muse4youth.info

 

 

(ілюстрації для історії зроблено Дмитро Степанчук та Олександра Сорокіна, частково світлини взято з особистої сторінки героя в соціальних мережах)