арт проект соціальної направленності детальніше
Влад Зварич

Влад 46+
Мені випала нагода народитися в центрі Києва в сім'ї військових. Батьки працювали у військовій частині на території сучасного Арсеналу
5 - мріяв стати льотчиком, потім ботаніком… перше так і залишилось дитячою мрією, друге вплинуло на все подальше життя.
10 - в дитинстві у мене була колекція кактусів, також ми намагались вирощувати запашні трави.
Раніше було прийнято висаджувати полісандники з квітами, бабусі в центрі садили яскраві квіти - троянди, півонії, конвалії, матіоли… все те, що пахне. Київські дворики раніше були наповнені приємними запахами! - це цікавило як візуально так і у поєднанні ароматів навкруги.
11 - усвідомлення, в досить юному віці, неможливості створення квітника з різними нотами й ароматами призвело до досить незвичної трансформації.
...Колекціонування парфумів.
По роботі до батьків, з різних країн, приїжджають багато гостей. Вони привозили з собою незнайомі аромати - з Індії, з Сирії, з Болгарії…. тоді це стало зацікавленістю з дитинства, але це не була моя власність, це була власність батьків.
Мені кортіло користуватись цими ароматами і я нишком інколи їх поцуплював )

13- хотілось чогось солодкого й вологого, бо скрізь продавали сухі смаколики. Тому почалися торти, есенції, коньяки для пропиток…
Перший торт з вишнею, коньяком та сметаною. Відтоді люблю час від часу дзьобнути коньяку;)
Дуже дивно, але ставши дорослим, після інституту, я розучився робити торти, хоча готую дуже добре, але вже не солодке.
…Захоплення кулінарією.
Вивчаю українську кухню та вмію готувати. Панська картопля, яку готувала моя бабця. Своїм гостям я постійно готую традиційну українську міську високу кухню. В мене в родині її готували: підбиванка, мацик… виходить дуже смачно.
Борщ в нашій сім'ї готувався протягом тижня (процеси закладання страви) і був урочистою недільною стравою. В понеділок ставився буряковий квас, в середу додавали набухати квасолю, а в четвер додавали різнокольорову, в середу закладався рублений часник і сало. В четвер тушкувалося все що йде в борщ - буряк , перець, капуста і т.д. А в п'ятницю готувалося. В суботу борщ настоювався, а в неділю подавався. Бабця казала, що має бути не менше 42 х компонентів. Принцип готування в нашій традиції цієї страви був - комбі овоч (тушкований і сирий), комбі м'ясо (кілька видів м'яса, але не риба і не птиця) та комбі жир (поєднання рослинних та тваринних олій з рубленим часником і салом)
14- так сталося що юність пройшла на околицях міста ( на сьогодні це метро Дарниця)
... вчився в українській школі в той період почали формувати педагогічні класи і я потрапив до першого в Києві. Випускні іспити в такому класі були автоматично вступними в педагогічний інститут, а виклади доповнені предметами з психології, етики та інше. Це розширювало юначий кругозір та розпалювало ще більшу цікавість до соціальних наук.
18 - випала можливість вперше потрапити за кордон.
За декілька років привіз багато парфумів, які я купив у Франції.
Для мене було великим здивуванням, що наприклад може бути анісовий одеколон, що існують аромати туберози...і це були перші зразки парфумів, які лягли в колекцію.
Парфум, який запам'ятався - Нарцис ( Миколаївської фабрики) та Аніс одеколон дому Галімар (привіз з Леону в 1990 му році)
Бабуся 1900 року народження, саме в неї вперше я почув Нарцис парфум.

В гостях у дочки Гетьмана Скоропадського - пані Олени у Швейцарії
19 - співзасновник УМА (УНА) . Революція на граніті - приймав активну участь та робив спроби організувати студентів, за що був виключений з інституту. Освіта - незакінчена педагогічна. В цей час навчався підпільно в семінарії. Був головою комітету української католицької молоді.
- любов до України її культури, історії привив мені мій дід, він застосував на мені психологію від протилежного таким чином змусивши підлітка зацікавитись на противагу.
20 - вступив до монастиря у Кракові, де 2,5 роки навчався в статусі монаха. Склав перші обіти до ордена Отців-проповідників - Ординус Предекаторум або Отці Домініканці (OP).
Організатор перших масових паломництв з України до святих місць.

22 - Повернувшись в Україну я зацікавився взаємодією соціуму і почав займатися проектами повязаними з політикою, організацією малих і великих соціальних груп.
Мене надихає не історія, не археологія, але сліди минулого, я їх шукаю...
Я досліджую соціуми, мені цікаво як вони функціонують, або взаємодіяли. Звідки походять і куди йдуть...
Це намагання побачити паралельний світ і він живий, і його сліди, і уявити себе в ньому.
Наприклад, хорвати можуть читати глаголицю і прочитати написи в Софії Київській. На Балканах є такі самі поштові скриньки і ринки як на Галичині
23- член колегії нац комітету боротьби з захворюванням на СНІД при президентові України, та консультант Женевського відділення ВООЗ з неурядових антиСНІД програм. Майже в той самий час координатор Громад комітету захисту прав людини
… політика обтяжує й призводить до виснаження. Починається тривалий період організації фестивалів, вечірок та різних неформальних рухів. Підтримка формування руху готів, рейверських злетів, перших фестивалів в Україні.

Мої комерційні проекти дозволяли мені на зароблені кошти купувати парфуми, колекціонувати, їздити на аукціони - в результаті я тепер маю багато пляшечок, цілу колекцію близько 3000 ароматів.
34 - В центрі сучасного мистецтва створили проект ЯД - ви можете уявити як пахнуть яди ? Адже є яди які дуже гарно пахнуть, наприклад ціанід, але якщо його пари вдихнути людина помирає. Але ми створили їх запахи аби їх можна було понюхати без шкоди здоров'ю.
40 - назвався парфумістом - дизайнер ольфакторних образів ароматів, такий собі продюсер в царині парфумерії. Заснував один з перших парфумерних брендів в Україні

42 - заснував творче об'єднання Ольфакторіум, який знаходиться на території першого алкогольного заводу в російській імперії
Створюємо музей української парфумерії повоєнного періоду. Паралельно являюся одним із засновників та розробників концепції фестивалю ДонКульт.
43 - висаджуємо посеред міста лісову галявину з 600 видами рослин, в основі якої є рідкісні папороті.
…хочу поЇхати в Іран. У них інше відчуття слуху. Це довершена цивілізація, однорідна, але з різними траціями - гірськими, долинними...мені чимось нагадує Україну, але ми не маємо однорідності цивілізації. Мені це дуже цікаво. Там поодинокі залишки зороастрійської культури та перської, але мова далі перська.
46 - разом з Олександром Перевертайлом розробив перший казахський парфум із запахом гармали .
46 + - я християни і живу тим, що є зараз. Моя професія - моє майбутнє, мої мрії в реалізації
#muse4youth

Приєднатись до проекту зі своєю історією - пишіть на my@muse4youth.info
(ілюстрації для історії зроблено Дмитро Степанчук та Олександра Сорокіна, частково світлини взято з особистої сторінки героя в соціальних мережах)