арт проект соціальної направленності детальніше

Руслан Ноженко

РУСЛАН НОЖЕНКО, 50+

 

Є поняття «живианин», тобто людина, яка любить життя, любить його люто і владно. Таким в принципі я і народився ‒ у Росії, Тверська область, давнє містечко Торжок, пологовий будинок № 4. Через рік мої батьки з почуттям патріотизму повернулися до України в маленьке містечко Богуслав у Київській області. Містечко маленьке, але дуже древнє.

Дитинство, в принципі, як у всіх ‒ «республіка ШКІД», друзі, гітара, школа, спорт. Зустрів гарного вчителя з карате. Взагалі шалено любив Схід, зачитувався коанами дзен-буддизму. З друзями створили свій музичний гурт «Нічний гість» у місцевому Будинку Культури. Писали свої пісні, грали наполовину своє, наполовину плагіат.

А що потім? А потім крах «Червоної імперії», призов до армії. Потрапив у десант, ВДВ, Бєлград, 98-а Свірська дивізія...

1987-й – повернувся додому, в Богуслав, до свого тренера. Полетіли відразу в Крим, Симеїз, і створили там секцію з карате. Море, тренування, але наш друг відпрацьовував «ката» на скелі, обірвався і загинув у 40-ка метровій ущелині. Слідство, КДБ, виправдали.

Повернувся знову до рідного міста. Створили тут спортивний рух. Знову музична група. Тренування, зал... Зустрів кохану дівчину. Довго не роздумували і одружилися. Народилася донька, хотів дати ім’я Глорія, мені було важливо, щоб в імені була літера «р». Але на загальному голосуванні родичів знайшли оптимальний варіант – Вікторія.

Пішла комерція, відкрилися кордони, ганяв машини... Годував сім’ю, зі спортом та музикою довелося «зав’язати». Сім’я зобов’язує.

А далі а-ля 90-ті... Дисиденти, пересіденти, недосіденти, траплялися і несіденти, президенти, дипломати...

Потім часи декадансу, а потім стабілізація.

Аполітичний.

Найбільшою втратою життя вважаю розпад своєї сім’ї.

Що зараз? Не вдаючись у подробиці: почуття патріотизму згасає, шкода країну...

Люблю поезію і багато читаю, захоплююся музикою і граю блюз. Продовжую займатися спортом і починаю йогою. Зараз цікавлюся і розбираюся в темі дієти крові. Вірю в дітей і хочу їм допомагати. Мрію написати книгу і випустити свій музичний диск.

P.S. «Майбутнє ми бачимо як крізь тьмяне скло – проблематично, але прибуває з нами віра, надія і любов».

#muse4youth


Приєднатись до проекту зі своєю історією - пишіть на my@muse4youth.info